Právě si prohlížíte JEC ČR a SR na Classic Show 2010

JEC ČR a SR na Classic Show 2010

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Jaguar Enthusiasts club představil jeden z nejobdivovanějších stánků na celém veletrhu. Díky jedné spřízněné duši a milovníkovi Jaguarů se na stánku objevil okouzlující model SS100, který byl doménou celého stánku. Celý víkend sklízel obdivné pohledy kolemjdoucích i odborníků. Stánek JEC navštívilo mnoho lidí, od laiků počínaje, přes komerční firmy renovující historické vozy až po firmy prodávájící a servisující nové šelmy, sběratele atd.

Jaguar Enthusiasts se tak postupně dostává do podvědomí širší veřejnosti.

Stánek JEC doplnili společnost Anglo Parts a dvě renovační dílny. Společnost OPP Mostkovice představila dva vozy Jaguar XK120 DHC, jeden v rozpracovaném stavu klempířských prací, druhý vůz po starší renovaci. Velký úspěch sklízel i vystavený pečlivě zrenovovaný šestiválcový motor z jednoho z vozů. Jejich úzká specializace a důvtip pro detail tuto firmu posunuje na přední příčky renovačních dílen modelů XK v ČR.

Druhou firmou, která sdílela stánek s JEC byla společnost Renovace veteránů s.r.o., která patří mezi přední hráče v renovacích a stavbách okruhových speciálů. Velkým lákadlem této společnosti byl okruhový speciál Škoda Rapid a dále pak rozpracovaná karosérie Triumphu TR3.

Za zmínku stojí stánek společnost JH Classic Cars, která představila dva vozy Jaguar E-type S1. Jedním z vozů byl roadster na kompletní renovaci a na kterém se značně podepsal zub času. Druhý vůz byl naopak kontrastem – coupe v krásném odstínu Gun Metal.

Několik anglických vozů se představilo i na stánku společnosti Auto Hukr. Pan Huska vystavil MGA, Austin Healey a také E-type S2. Tento E-type byl ozdoben sportovním výfukem, detailně zrenovovaným podvozkem, a krásnou barevnou kombinací laku British Racing Green a světle béžovým interiérem. Hlavní atrakcí tohoto stánku byla ale rudá armáda v podobě vozů Ferrari. Zejména modely Dino a Testarossa.

Nenápadná společnost Four Tel na svém stánku představila karoserii vozu Jaguar XK140 DHC po renovaci a několik vozů anglické produkce.

Na ploše před pavilonem v sobotu proběhlo setkání Youngtimerů, na které se dostavilo okolo 200 vozů, od Felicií přes Lotusy až po jaguary :).

Jaguar Enthusiasts club tak započal další etapu svého života v Čechách a na Slovensku. Cíl otevřít klub dalším novým členům a vytvořit silnější stabilnější komunitu, která dýchá pro stejnou věc, se tak pomalu začíná stávat reálnějším.

Příští rok by Jaguar Enthusiasts club rád vystavil více vozů a pod svou hlavičkou představil více firem zabývající se těmito vozy.

Fotoset