Právě si prohlížíte Jaguar enthusiast´s club southern rally weekend Littlecote 2007

Jaguar enthusiast´s club southern rally weekend Littlecote 2007

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Sraz nebo lépe řečeno víkendová rally se konala nedaleko Londýna v malé vesničce Littlecote. Sjezd těchto klenotů probíhal od pátku 17. až do finální neděle 19. srpna. Už po pátečním příjezdu do panství Littlecote jsme si uvědomili, že asi nepůjde jen o nějakou lokální akci. Panství, jehož součástí byl i malebný hotel se rozléhalo kam jen oko dohlédlo. Neopomenutelná dlouhá příjezdová cesta vedoucí pohádkově kouzelnou alejí byla skoro zárukou mnoha zážitků, které na nás čekají. Při průjezdu parkovišti jsme potkali hezkou řádku strojů s šelmou z Coventry ve znaku. Od typů XJS, přes MK, E-type, XK až po nádherné SS. Po malé procházce a získání všech potřebných informací o celém víkendu jsme se vydali hledat ubytování levnějšího rázu. Přece jen 5 000 Kč za noc bez snídaně není až tak málo.

Sobota

V sobotu se i díky nepřízni počasí žádná velká paráda neděla, ale byly naplánované výlety ke Stonehenge nebo třeba k Bílému křídovému koni atd. Ikdyž většina účastníků se rozhodla spíš pro hotelový program v podobě různých kvízů s jaguarskou tématikou, prohlídku panství, fitness, karetní hry atd.

Večer se konal slavnostní banket, na který dorazili všichni ve společenském. Fraky, brandy či skotská, to vše byly známky zábavy „vyšší“ britské společenské vrstvy, které tyto vozy vlastní. Jednou z mnoha drobných věcí, kterých jsme si všimnuli, byl věkový průměr návštěvníků. Osobně bych ho odhadoval tak okolo 55 let, ( spíš vyšší ). Majitele Jaguaru mladšího 30-ti let jsem snad ani nepotkal.

Neděle

Hlavní událost celého víkendu začínala velice lákavě. Na obloze se ukázaly poprvé po několika dnech náznaky modré barvy, což samo o sobě bylo předzvěstí dobré zábavy. Přijeli jsme na místo tak okolo 10. hodiny a plochy určené pro vozy se začínali plnit, to už jsme ale neváhali a dělali jednu fotku za druhou. Než jsme došli na konec přehlídkových ploch, skoro jsme nepoznaly ty první parkoviště , jelikož místo 15 aut, které tam stály prve, tam nyní stály desítky a desítky vozů. Areál se pomalu plnil a plnil. A až když jsem se vracel k místům, kde jsme svou prohlídku začínali, všiml jsem si odstavných parkovišť plných dalších a dalších Jaguarů.

Nedělní program byl poměrně dost zajímavý. Soutěž Pride & Joy, soutěž Concours – o nejhezčí vůz, o přestávkách ukázky sokolníků a psovodů s jejich čtyřnohými miláčky, aukce knih Normana Dewise a mnoho dalších. Atmosféru dotvářely malé krámečky se starou literaturou, stánky s občerstvením a všudypřítomný anglický humor. Samozřejmostí byla aukce aut, různá diskusní fora na téma jako XJS, E-type, XK atd.

Celkově mě tato akce mile překvapila svou velikostí a počtem aut. (Ještě více mě překvapil kamarád, který jak sám říkal, je zklamán počtem aut. Tak málo vozů nečekal. Prý kdyby bylo lepší počasí, určitě by přijelo tak o polovinu víc aut …. A to jich tam bylo tak okolo 500).

Fotoset