Právě si prohlížíte JEC Klub v Safari ZOO Dvůr Králové nad Labem 2010

JEC Klub v Safari ZOO Dvůr Králové nad Labem 2010

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

O tomto víkendu proběhl třetí celorepublikový sraz vozů značek Jaguar, Daimler a Standard Swallow. Celý sraz byl zasazen do prostředí safari zoo ve Dvoře Králové nad Labem. Už páteční příjezd cca 15 vozů byl předzvěstí pěkné akce.

Noční projížďka safari dala některým účastníkům zabrat – chladnější počasí, řvoucí lvi, plížící se gepardi a prchající antilopy vháněli účastníkům adrenalin do žil.

V sobotu ráno vyrazila celá skupina vozů do areálu Safari ZOO. Po vjezdu do „afrického“ prostředí zasáhla majitele euforie neskutečného prožitku. Volně pohybující se stáda zeber a antilop přebíhala projíždějícím vozům přes cestu. Vykulená zvířata pozorovala podobně vykulené jaguaristy 🙂 Celá projížďka zabrala necelou hodinu. Krásné počasí, neskutečně nádherné prostředí a parta nadšenců za volanty krásných šelem. To byl teprve začátek.

Následoval slavnostní start jednotlivých posádek doplňován prezentací jednotlivých modelů s odborným komentářem. Neskutečná přehlídka velmi vzácných modelů jako je například SS1 20 HP nebo SS100 byla doplněna dalšími skvosty v podobě modelů E-type, XK120 a 140. Na startu nechyběly ani vozy MKII, S-type, XJ6 a XJ12, XJS a moderní modely S-type, X-type, XKR, XJ. Tato přehlídka přitáhla velkou pozornost příchozích. Na akci přijeli fanoušci značky i z 600 km vzdálených míst.

Po startu se celá kolona vydala na první etapu, která křižovala okolí Dvora. Zástávky na drobné občerstvení a menší prohlídky tamějších pamětihodností jen umocňovali sílu atmosféry. Dopolední částu uzavíral hromadný oběd na Jiráskově chatě. Dobrý oběd většina z nás zakončila výstupem na vyhlídku, která byla mimo jiné také fantastická.

Odpolední část zavedla účastníky do Nového Města nad Metují, kde probíhaly dny evropského dědictví. Jaguar Enthusiasts´club dorazil do již rozjeté akce s velkým obdivem. Živá jazzová hudba jen podtrhovala krásu celé akce. Návštěvníkům se tak naskytla příležitost vidět většinu modelů z produkce automobilky Jaguar.

Odpolední spanilá jízda zavdla celou partů nadšenců až na zámek Kuks, kde byl připraven výborný štrůdl. Mnozí z nás vyšplhali až k zámku a prohlédli si jeho exteriéry.

Celá akce byla zakončena opět v prostorách Zoo Dvůr Králové. Po vyhlášení výsledků a předání cen, začal večerní program. Živá kapela, mraky výborného jídla, noční překvapení a hlavně pohodová atmosféra zakončila náročný den plný celoživotních zážitků.

Zvláštní poděkování patří všem, kteří se větší či menší měrou podíleli na organizaci celé akce. Mé díky patří zástupcům VCC Dvůr Králové, bez kterých by akce ani zdaleka nedosáhla této kvality a hladkého průběhu.

Fotoset 1

« z 8 »

Fotoset 2 © M. Sychra

« z 2 »

Fotoset © Knap

« z 2 »

Fotoset 3 © Novotný

« z 5 »

Fotoset 4 © Valentová

« z 29 »

Dále bych chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří nám pomohli tuto akci vůbec uskutečnit. Za celý klub děkuji:

Společnosti Metalkov a AngloParts

Společnosti Fosum Cars

Společnosti Telematix za navigaci Dynavix

Společnosti Carla

Společnosti AWP

Společnosti Holiday-Pacific Homes Bohemia

Společnosti StránskýaPetržík

Společnosti Topi – Josef Pinc

Společnosti Unique-Auto