O Klubu

Historie a cíle

ÚAMK – JAGUAR ENTHUSIAST´S CLUB je pobočkou největšího světového Jaguar klubu. Po několika jednáních ve Velké Británii byl v roce 2007 Evžen Reitschläger ml. certifikován zakladatelem mateřského klubu a mohl tak oficiálně začít sdružovat majitele a fanoušky vozů Jaguar, Daimler a Standard Swallow v Čechách a na Slovensku.

Po pár měsících obdržel klub právní subjektivitu i v České Republice a mohl naplno začít rozvíjet klubovou činnost:

  • sdružovat majitele vozů výše uvedených značek, sdílet informace a pomáhat si s rozvojem klubu
  • uspořádat několik formálních i neformálních setkání
  • propagace značky a klubu na území ČR a SR
  • prezentace klubu na automobilových a veteránských výstavách
  • rozšiřovat členskou základnu
Ing. Evžen Reitschläger ml.

Slovo Prezidenta Klubu

Vážení přátelé,
krize COVID-19 intenzivně mění svět a přináší mnohé otázky, na které ještě neznáme přesné odpovědi. Nicméně, co určitě známe je fakt, že digitalizace a sofistikovaná online prezentace sehrají klíčovou roli v procesu.

JEC ČR a SR inovoval web s cílem zajistit rozvoj principů Klubu a přizpůsobit se době. Budeme zde prezentovat naše akce, články a fotografie ze srazů.

Jako Prezident Klubu zodpovídám za směrování a péče o členskou základnu. S moderními technologiemi se náš Klub v budoucnu neztratí. Naopak, připravujeme mnohé novinky a aktivity mezinárodní spolupráci.

Evžen Reitschläger ml.

O mateřském klubu

Jaguar Enthusiast´s Club neboli JEC byl původně založen ve Velké Británii v roce 1984 za účelem rozvoje této automobilové značky. Během prvních 18 měsíců přijal mateřský klub 2000 členů a stal se tak nejrychleji se rozvíjejícím klubem jedné značky. Klub JEC pořádá ve Velké Británii nejen srazy, ale i různé odborné semináře, zahraniční výlety a má i svůj vlastní závodní šampionát. V současné době má 74 poboček a více než 20 000 aktivních členů po celém světě.

JEC je pyšný na svůj vřelý vztah s archivem Jaguar Daimler, historickou divizí společnosti Jaguar Cars Ltd., pracující na dalším zhodnocování značky.

Mateřský klub zrenovoval Jaguar XJ6 serie 1, který patřil Siru Williamu Lyonsovi, zakladateli značky Jaguar. Stejně tak i Jaguar E-type serie 3, který sloužil jako novinářský vůz. JEC právě dokončil renovaci XJ serie 2, který sloužil předsedovi Jaguar Cars Ltd. jako denní dopravní prostředek a zároveň i vývojový vůz. Nynější projekt je dokonce ještě unikátnější. Jedná se o koncept Daimler Corsica, který nikdy neměl motor.