Právě si prohlížíte Jaguar Tour Jeseníky 2013

Jaguar Tour Jeseníky 2013

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Letošní jarní setkání zavedlo členy klubu do nádherné přírody severomoravského kraje. Centrem dění byla tentokrat vesnička s názvem Malá Morávka, která se nachází nedaleko Rýmařova. Většina posádek dorazila jiz ve čtvrtek odpoledne a podvečer.

V pátek ráno vyrazila kolona vozů na první zkoušku odolnosti. Výjezd na vrchol 1492 m vysokého Pradědu byl odměněn nádherně hustou mlhou. Lákavý popis úchvatného výhledu na celé panorama Jeseníků stentokrát zůstal pouze na papíře. O to větší um však předvedli řidiči a jejich navigátoři, když se jim chvílemi v husté mlze ztrácela cesta před očima. Po náročném sjezdu se ukázalo sluníčko, které jaguaristy provázelo celý víkend.

Dalším cílem byl Broumov, kde proběhlo slavnostní focení posádek a následoval oběd.

Po povinném štrůdlu vyrazila kolona směrem přehrada Slezká Harta. Procházka po hrázi významného architektonického díla se po dobrém obědě skutečně hodila a posádky měly možnost se více poznat a diskutovat o všech možných tématech. Následoval společný přesun na hotel, kde proběhla přednáška o Jeseníkách, společná večera a následoval příjemný večer plný rozhovorů a legrace.

Sobotní slunečné ráno nalilo všem do těla novou krev a s plnou vervou se vrhli na cestu do Velkých Losin, kde proběhla exkurze ve známe ruční papírně. Během čekání na oběd se naskytla všem příchozím úžasná příloežitost prohlédnout si všechny vozy ve style Concourse d´elegance. Všechny vozy krásně vyrovnány na čerstvě zastřiženém trávníků přitáhlo objektivy členů i příchozích. Po obědě celá kolona popojela na nádvoří zámku. Kulisa zámku jen podrthla majestát vozů značky Jaguar.

Finálním bodem sobotní trasy byla těžko přístupná přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně. Náročný výjezd důkladně prověřil technickou odolnost vozů a psychickou odolnost posádek. Výhledy na okolní kopce byly zážitkem samy o sobě. Po dosažené horní nádrže vyrazila parta nadšenců na samotnou nádrž. K údivu všech byla nádrž kompletně bez vody. Od místních jsme se později dozvěděli, že nádrž bývá takto vypuštěna jen jednou za x let. Dobrou náladu pak podrthl pěkný výhled na Praděd.

Po téměř dvou letech se organizátorům podařilo dotáhnout tehdejší nápad do finále, což považuji za úžasný výsledek. Samotný sjezd byl také nádherným zážitkem, který ještě umocňovala celá kolona Jaguarů.

Večerní slavnostní večer jen podtrhl spokojenost všech zúčastněných, zvláště pak po velmi dobrém rautu.

Neděle pak probíhala spíše v individuálním duchu, kdy se většina posádek vydala směrem k domovům.

Toto setkání bych ohodnotil jako velmi povedené. Jak ze strany počasí, tak i připravenosti trasy a zajistění všech důležitých záležitostí, 25 zúčastněných vozů mi přijde vzhledem ke vzdálenosti většiny čenů jako úspěch. Účast velmi příjemných posádek z Maďarska a z Německa jen podrthla unikátní atmosféru těchto setkání.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se jakoukoliv pomocí podíleli na přípravě tohoto setkání.

Doufám, že podzimní setkání, které se bude konat ve dnech 14.-15. září a které se tentokrát poprvě bude nést v duchu výročí 5 let od prvního setkání, dokážeme připravit tak, abychom Vám nabídli co nejvíce z krás Vysočiny.

Fotoset © L. Novotný

« z 2 »