Právě si prohlížíte Jaguar Tour 2012

Jaguar Tour 2012

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Ve dnech 7. – 10. 6. zavedl Jaguar Enthusiasts club své členy do jižních Čech. Tentokrát přímo do nového hotelu Relax. V návaznosti na loňskou akci 500 mil českých i letos klub uspořádal pro své členy vícedenní akci.

Červnové setkání začalo již ve čtvrtek večer, kdy všichni účastnící dorazili do epicentra dění. Po dlouhých zimních měsících dlouho do noci debatovali nad vším možným.

Pátek byl dnem vyjížďky po českém území. Po vydatné snídani se vydala kolona 19 vozů směrem na Český Krumlov, České Budějovice až do Hluboké nad Vltavou. Zde si klub domluvil parkování přímo před hlavní branou do zámku Hluboká. Vozy se staly ihned objektem zájmu číslo jedna a výborně doplnili už tak nádherný zámek. Někteří členové se vydali na prohlídku zámku, jiní na prohlídku zahrad nebo na oběd. Po cca 2-hodinové přestávce následovalo společné focení a focen samostatných posádek se svými vozy. Počasí v tuto chvíli bylo jasně na naší straně a slunkem osvětlené vozy silně kontrastovaly se zámkem v pozadí.

Další zastávkou pak byl zámek Kratochvíle. I zde měly členové prostor k prohlídce zámku a zahrad nebo k občerstvení. Sluníčko pálilo jak o život a tak se většina členů procházela v zahradách s výbornou zmrzlinou v ruce.

Třetím bodem páteční trasy byly Prachatice a zastávka u našeho kamaráda a jeho prodejní galerii historických vozů. Bohatý raut podbarvený prohlídkou skutečných skvostů automobilové historie podtrhly už tak perfektní den. Cestou z Prachatic naší kolonu postihl silný příval deště. Naštěstí se všechny posádky s deštěm popraly statečně a dorazily v pořádku do hotelu. ( ikdyž některým pěkně kapalo ze šosu :)) Výborná večeře doplnila už tak nacpané členy a většina z nich se odebrala ke spánku.

Sobota

Sobotní ráno jasně naznačilo, že déšť se stane naším parťákem. i za deště vyrazila kolona vozů směrem Rakousko. Společně jsme projeli krásné cestičky rakouských vršků až kolona dorazila do Schlägelu, kde měl klub domluvenou prohlídku místního kláštera. Po pár vášnivějších diskuzích u kasy, kde neplatilo domluvené…, jsme se konečně prodrali dovnitř. Krásný interiér doplněný excelentním výkladem naší členky se tak stal opravdu zážitkem. Následoval příjemný oběd v klášterní restauraci. Opět posilněni dobrým jídlem celá parta vyrazila směrem k německým hranicím. I za vydatného deště se všichni vydali na vrchol MoldauBlicku. Pěkná rozhledna však za daného počasí nesplnila očekávání a tak se po poradě členů kolona vozů vydala zkrácenou cestou zpět do hotelu. Po odpočinku proběhlo slavnostní předání pamětních listů, promítání fotografií a opět výborný raut. Večer pak pokračoval v dobré náladě. Mnoho srandy jsme si tentokrát užili při pouštění lampionů štěstí. Vítr z jinak poklidné činnosti udělal nervy drásající záležitost :).( zejména pro některé starousedlíky)

Nedělní ráno nám přineslo opět déšť. Nicméně do kláštera Zlatá Koruna dorazili všichni v pořádku. Prohlídka zámku byla opět velmi zajímavá a zakončená společným obědem. Pro opravdové enthusiasty pak byl výjezd na Kleť. Za silného počasí se zhruba polovina vozů vydala na výjezd do nebes. Odměnou jim pak byl neskutečný výhled na celých 30 metrů. Ale i tak to byl krásný zážitek.

Mohu-li tuto akci shrnout, dovolím si říct, že to byla akce vydařená, organizačně dobře připravená. Hotel a strava na výbornou. Ikdyž nám nepřálo tolik počasí jako na jiných akcích, myslím, že to členy naopak více sblížilo a měli možnost se navzájem více poznat. Nové tváře skvěle zapadly do kolektivu, což je také velmi důležité. PO TÉTO AKCI MOHU ŘÍCI, ŽE ÚČASTNÍCI TÉO AKCE JSOU SKUTEČNÍ ENTHUSIASTÉ a že enthusiasmus v názvu klubu dostál svého skutečného významu.

Fotoset 1

« z 4 »

Fotoset 2

« z 2 »