Právě si prohlížíte Jaguar Slovakia Tour 2014

Jaguar Slovakia Tour 2014

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Úterní podvečer se nesl ve znamení tajemna a něčeho nepoznaného. Okolo 19 hodiny se na pražském nádraží začaly postupně sjíždět vozy našich členů. Všichni se po více než půlročním čekání těšili na novou zkušenost. Autovlak byl hodně diskutovaným tématem našich společných telefonátů a pro většinu to byla premiéra.

Zájem médií byl vzhledem k nevšednímu nákladu velmi vysoký a členové klubu tak zodpovídali všechny možné dotazy. Během rozhovorů pro různá media bylo několik vozů bezplatně zabaleno do ochranné folie. Nakládka samotná byla naprosto bezproblémová a už sama o sobě byla pěkným zážitkem.

Okolo 22.00 hodiny vyrazil autovlak směrem Poprad a většina členů propadla nekonečné diskuzi, která trvala dlouho do noci.

Ve středu ráno přivítal účastníky popradský déšť, místní policie a slovenská média. České dráhy předvedly perfektní službu nejen přepravy vozů, ale i jejich ochrany. Zvýšená bezpečnostní opatření, nadstandardní ochranka, policie – všichni se staraly o bezpečí vozů.

První zastávkou byl Kežmarok, kde na nás čekal nejen dřevěný Kostol Nejsvätejšej Trojice, ale také vydatná snídaně. Další zastávkou pak byly Pieniny, kde většina lidí absolvovala více než hodinovou projížďku na pltích. Po příjemném obědě následovala poučná projížďka po multikulturních vesničkách jako např. obec Výborná… Následovala cesta přes Tatranskou Lomnici, Dolný Smokovec až na hotel. První večer se nesl ve velmi přátelském duchu.

Druhý den byly na programu Vysoké Tatry. Štrbské Pleso bylo sice zahaleno do husté mlhy, nicméně při procházce kolem jezera se počasí umoudřilo a nabídlo nám výhled na krásnou okolní krajinu. Někteří tak neododali a absolvovali výstup na Solisko. Následoval výborný oběd a výlet do skanzenu Pribylina a cesta domů.

Na pátek byla připravena zastávka ve Slovenském ráji a to konkrétně u přehrady Dedinky, Dále pak zastávka u Spišského hradu a přesun do Levoči, kde členové měli možnost prohlédnout si oltář mistra Pavla. Příjemnou atmosféru této prohlídky byla tamější oslava právě mistra.

Sobota se vyznačovala přesunem na území ČR a po výborném obědě v obci Terchova jsme se vydali prozkoumat tamější okolí nesoucí název Diery .

Odpoledne se neslo v duchu návštěvy dílny jednoho z našich členů. Po překrásné prohlídce a vynikajících koláčkách se celé kolona vydala směrem Velehrad na prohlídku světoznámé baziliky. následoval přesun do hotelu a slavnostní večer. Atmosféra byla úžasná, zejména díky členů.

V neděli většina členů zamířili k domovům. Na finální návštěvu Kroměříže už dorazila zhruba jen polovina vozů. Někteří už ráno zamířili k domovům.

Reportáž na iDnes zde.

Fotoset © L. Novotný

« z 5 »

Fotoset © Jarkovský

« z 17 »