Právě si prohlížíte Jaguar meeting Prague 2015

Jaguar meeting Prague 2015

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Po více než půl roce se opět setkali členové Jaguar Enthusiasts´clubu, tentokrát v Praze. Ve čtvrtek 21. 4. se lehce po 12. hodině začaly sjíždět posádky do Národního technického muzea, které bylo zvoleno jako nejvhodnější místo pro začátek tohoto setkání.

Po krátkém přivítání absolvovala skupina cca 50 lidí projížďku centrem našeho hlavního města. Jako dopravní prostředek byl výjimečně jiný stroj než naše milované Jaguary, ale historická tramvaj. Tato speciální jízda zavedla naše členy k tak zajímavým místům jako je Národní divadlo, Rudolfinum, Malá Strana či Václavské náměstí. Krásné památky a dobrá nálada rozjasnily tváře všech přítomných a bylo předzvěstí zajímavé akce. Po návratu do NTM čekala členy speciálně delegovaná prohlídka dopravní haly, resp. expozici automobilů. Po fantastickém výkladu se členové odebrali do nedávné restaurace na večeři. Občerstveni a unaveni prvním náročným dnem se posádky odebrali do hotelu a užili si tak projížďku noční Prahou.

Pátek naše členy přivítalo sluncem zalité ráno a okolo 8. hodiny se JEC vydal na spanilou jízdu Prahou. Zastávky u Rudolfina či na Staroměstském náměstí doplněné důkladným focením bylo zakončeno na Kampě, kde naše skupina absolvovala relaxační procházku doplněnou velmi zajímavým komentářem. (za který také děkujeme) Odpolední etapa byla nebyla sice dlouhá, ale svou výjimečnosti velice zajímavá. Po dlouhých vyjednáváních byl Jaguar Enthusiasts clubu umožněn průjezd Nerudovou ulicí, která nabídly naším členům velmi netradiční zážitek. Pozdější prohlídka Pražského hradu byla okořeněna prohlídkou méně známých či ne zcela běžně přístupných míst. Následná prohlídka kláštera u Kapucínů byla díky bratru Josefovi nejen úžasným zážitkem, ale i oázou klidu, která vnesla do našeho hektického dne opět příjemně pohodovou atmosféru. Během pátečního odpoledne také došlo na jednání mezi JEC CZ@SK a JEC Maďarsko ohledně budoucího společného jednání. Pozdější přesun do dalšího působiště klubu byl také skvělým zážitkem podtržený krásou tamější přírody.

Sobota byla dnem pohody a klidu. Dopolední prohlídka Křivoklátu, následována výborným obědem v Rakovníku se nesla v duchu relaxace. Odpoledne pak celá skupina členů zavítala do muzea parních lokomotiv v Lužné.

Sobotní večer se nesl opět v duchu slavnostní události, kdy byly odměněny jednotlivé posádky nejen obsáhlým rautem, ale i upomínkovými předměty. Následovala vášnivá diskuze o dalších aktivitách klubu a společenský večer.

Neděle pak zavedla celou kolonu vozů do Koněpruských jeskyní, na oběd na Karlštejn a celý víkend byl završen prohlídkou privátní garáže, která vykouzlila úsměv na tváři každému pravému Jaguaristovi.

Za vedení klub bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravách tohoto setkání a samozřejmě všem, kteří se ho účastnili.

Fotoset © L. Novotný

« z 11 »