Právě si prohlížíte Jaguar meeting Vysočina 2013

Jaguar meeting Vysočina 2013

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Ve čtvrtek 12 září přivítal Jaguar Enthusiasts club zámek Třešť. Zámecký hotel svou specifickou atmosférou naladil velmi příjemnou atmosféru a tak se ve čtvrteční odpoledne začali sjíždět posádky ze všech koutů republiky. večer probíhal ve velmi neformálním duchu nad sklenkou speciálního piva, které pocházelo z pivovaru jednoho z našich členů.

Páteční den začal v trochu deštivém duchu. Každopadně správné anglické počasí k našim vozům patří a tak s úsměvy na tváři jsme se vydali směrem k naší první zastávce.

První zastávkou nám byla překrásná Telč. Krátká procházka doplněná fantastickým výkladem krásu tohoto místa pouze podtrhla. Následovaly Slavonice. Také velmi krásné místo, podobného rázu jako Telč. Po několika chodovém obědě vyrazila celá kolona směrem Jaroměřice nad Rokytnou, kde probíhalo hromadné focení. Prohlídka zámku byla již tradičně nezbytností. Pokračující výklad v tamější kapli nám všem opět rozšířil obzory. POslední zastávkou byla pak návštěva Třebíče. Procházka židovským městem byla více než kouzelná. Charakteristika tohoto místa je nepopsatelná. Následovala exkurze jaguarského pivovaru jednoho z našich členů. Velmi zajímavá přednáška pak byla doplněna prohlídkou privatního muzea sportovních vozů Jaguar. Už tak náročný den završila noční etapa, která zavedla naše členy zpět na zámek do Třeště.

Sobota byla zasvěcena převážně přírodním krásám Vysočina. Při návštěvě Jihlavy jsme ještě stihli projít známe jihlavské podzemí a pokračovali dál. Žďarské vrchy nám poskytly úžasné výhledy do krajiny. Had historických vozů vlnící se touto překrásnou krajinou byl zážitkem pro všechny členy i kolemjdoucí. Zastávka na Zelené Hoře byla krásným zpestřením celého dne. Jan Blažej Santini navrhl architektonický skvost. Celá kolona potom vyrazila zpět na základnu, aby se nachystala na slavnostní večer.

Slavnostní večer se nesl v trochu netradičním duchu. Již oblečení vedení klubu podtrhovalo zvláštnost večera i celého setkání. Náš jaguar club slavil 5. výročí. Proslov a poděkování vedení klubu, předání pamětních listů. To vše podtrženo praskáním dříví v zámeckém krbu a všudepřítomnou vůní grilovaného selátka umocnilo nevšední atmosféru našeho setkání.

Neděle byla uspořádána jako poděkování účastníkům a po zastávce na krásném Pelhřimovském náměstí zavedla členy klubu do Želivského kláštera. Tamní kněz posvětil vozy členů a společnou modlitbou požádal o ochranu posádek i jejich strojů.Úžasný závěr už tak výjímečného setkání dojal některé členy až k slzám.

Reportáž na Autorevue.cz zde.

Fotoset © L. Novotný

« z 12 »

Fotoset © J. Jarkovský

« z 2 »