Právě si prohlížíte Představení Jaguaru F-type v ČR

Představení Jaguaru F-type v ČR

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuVozy Jaguar

V areálu Staré čistírny v pražské Bubenči byl v úterý 12. března představen dlouho očekáváný model F-type. Příjemná atmosféra a stylové prostředí industriálního anglického stylu jen podtrhla další krok ve snažení společnosti Jaguar o znovuzrození.

Základní motorizace dokáže přivodit příjemné šimrání v podbřišku, šestiválec má 340 koní, na stovku zrychlí za 5,3 sekundy a maximální rychlost je 260 km/h. Nemá ale samosvorný diferenciál, takže mnohem lepší volbou bude jeho silnější varianta s výkonem 380 koní. Ta zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy, zatímco nejrychleji umí uhánět až 275 km/h. Společně s tím dostanete sportovní podvozek s adaptivními tlumiči nebo výkonnější brzdy o průměru 380 mm vpředu. Pro silnější motor už je standardem i aktivní výfukový systém, který vás nebude „rušit“ bubláním šestiválce ve chvílích, kdy o něj nebudete stát. Stačí ale jeden stisk tlačítka a z uhlazeného slušňáka se stane rebel.

Nejsilnější verze – osmiválec s výkonem 495 koní a 625 Nm. F-Type v tomto provedení zrychlí na stovku za 4,3 sekundy a atakuje hranici 300 km/h.

Známé jsou již i ceny pro český trh. Nejlevnější vůz pořídíte s cenovkou lehce pod 2 miliony korun. Na nejsilnější verzi s nějakou tou příplatkovou výbavou si připravte raději miliony 3.

Další zajímavé informace a fotky na autowebu.