Právě si prohlížíte II. South Bohemia Jaguar meeting 2009

II. South Bohemia Jaguar meeting 2009

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

Jaguar Enthusiasts club přichystal pro majitele a fanoušky značky Jaguar druhé oficiální setkání. Sraz byl situován do krásného jihočeského prostředí.

Hlavní program byl naplánován na sobotu 19. 9. 2009.

Z hotelového areálu vyrazila kolona 7 vozů směrem České Budějovice, kde byla naplánovaná první přestávka. Na parkovišti u Výstaviště se přidalo dalších 15 vozů. Po nezbytných administrativních záležitostech a hromadné rozpravě vyrazila celá kolona na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Zde byly vozy řazeny dle roku výroby.

Celou modelovou řadu začínal velmi zachovalý originální Jaguar SS 3,5l DHC z roku 1939, který dnes patří mezi sběratelské unikáty. Modelovou řadu dále doplňovaly vozy C-type, XK120, XK140, XK150, E-typy všech tří sérií ve všech karosářských provedeních. Na linii těchto sportovních vozů navazovalo několik zástupců krásných limuzín v podobě MK X a Daimler V8 250. Modelovou řadu zde dále zastupovaly modernější vozy X-type, S-type, předposlední model XKR coupe a poslední model XKR supercharger. JEC tak příchozím divákům představil velmi zajímavý průřez 70 lety historie značky Jaguar.

Na českobudějovickém náměstí proběhlo slavnostní představení jednotlivých vozů a jejich posádek. Všichni měli možnost si prohlédnout zcela originální vozy až po špičkově zrenovované kusy. Na II. setkání JEC nechyběli zástupci téměř všech důležitých renovačních dílen se zaměřením na značku Jaguar. Svou návštěvou umocnil atmosféru i pan Schilcher, tvůrce jedné z nejvěrnějších replik vozů XK120C. Se svým spolujezdcem, panem Miroslavem Gomolou tak tvořili velmi příjemnou posádku.

Po slavnostní přehlídce byla vyhodnocena soutěž pro příchozí diváky o nejelegantnějsí vůz. Šťastný výherce si odnesl špičkovou navigaci Dynavix, která je známá jedinečnými hláškami herce Pavla Lišky.

Z českobudějovického náměstí se celá kolona vozů vydala směrem Vodňany-Radčice, kde byl naplánován další raut spojený s prohlídkou renovační dílny Fošum Cars. V příjemném prostředí dílen bylo možné vidět několik vozů v různých fázích celkové renovace. Od vozů v předrenovačním stavu až po vozy ve fázi finálního strojení.

Po velmi bohatém rautu se účastnící vydali směrem Libín, kde byla naplánována další přestávka. Při výjezdu na rozhlednu se v mnoha řidičích probudila závodnická duše. Zatáčkovité úseky doplňované rovinkami polykaly šelmy jak drobnou zvěř a během několika minut vystoupaly až do výše 1096 metrů nad mořem, kde se tyčyla mlhou zahaléná libínská rozhledna. Mlhavá atmosféra dodala této zastávce nádech anglických detektivek.

Na cestě z rozhledny zpět na základnu kopírovala kolona břehy Lipna a díky pěknému počasí a vlásenkovitým silničkám se tato závěrečná čast stala baladou pro každého z nás.

Punc celé akci dodal pan doktor Uttendorfský, generální konzul České republiky v Nizozemí, který v pátek absolvoval ve svém Jaguaru XK150 cestu z Holandska do Čech jen proto, aby se mohl zúčastnit tohoto setkání Jaguar Enthusiasts clubu. Za celý klub před tímto mužem smekám klobouk. Nejenže po ose urazil nějakých 1200 km, ale kouzlem své osobnosti dodal celé akci úžasnou atmosféru a deklaroval, že Jaguar je srdeční záležitostí a životním stylem. Stylem elegance, gentlemanství a přátelství.

Za celý klub bych chtěl poděkovat všem přítomným, dále pak Janu Bláhovi ze společnosti ČK Motorsport, který nám pomohl celou akci zorganizovat, společnosti Telematix za poskytnutý sponzorský dar v podobě navigace Dynavix, panu Fošumovi a společnosti Fošum Cars, který na žádost klubu pootevřel dveře své dílny všem příznivcům značky a finálně i městu České Budějovice za veškerou podporu.

Fotoset © Karel Pokorný

« z 3 »