Právě si prohlížíte Francouzský Jaguar club – Vlašim 2010

Francouzský Jaguar club – Vlašim 2010

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuFotoreportáž

V sobotu 10. 7. do Vlašimi dorazilo několik zástupců z francouzského klubu Jaguar D´Alsace. Při jejich 10-ti denní jízdě po Evropě zavítali i do Čech, kde se s nimi setkalo několik českých „srdcařů“.

V době dovolených se tak na poslední chvíli uspořádanou akci dostavilo celkem 15 vozů. Po trochu hektickém příjezdu francouzských jaguaristů (předčasný příjezd o cca 1,5 hodiny) se celé osazenstvo uvelebilo do klimatizované cukrárny na nově zrekonstruovaném Žižkově náměstí, kde se probíralo naprosto vše. Od vozů, počasí až po teplotu piva a příchutí místní zmrzliny.

Velkým překvapením byla i návštěva prezidenta francouzského klubu, pana Francois Miss. Tento sympaťák nám ihned nabídl, že bychom jako klub měli navštívit jejich oblast známou hlavně díky kvalitnímu vínu. Zajímavý nápad k zamyšlení 🙂

Zajímavostí tohoto setkání byl také fakt, že pro francouzský klub byla tato jízda Evropou zároveň oslavou 25. roku působení jejich klubu. Za 25 let činnosti má klub přes 150 aktivních členů a několik desítek členů pasivních. Další zajímavostí bylo, že nejstaršímu členovi je 80 let. Ten s nimi absolvoval i tuto 2500 km dlouhou trasu a jak sám prezident zmínil – kolikrát jezdí tak rychle, že to až ostatním dělá vrásky na čele 🙂

Po cca půlhodinovém občerstvení se celá skupina vydala na příjemnou procházku vlašimským parkem, který je druhým největším anglickým parkem ve střední Evropě. Procházka ve stínu staletých stromů byla lázní jak pro francouzské posádky, tak i pro nás. Účastnící si mohli prohlédnout i vlašimský zámek a nově zrekonstruovaný čísnký pavilon, jež ke součástí parku.

Okolo 15.00 hodiny už dorazili i opozdilci. (někteří byli tak lační po zažitcích, že si cestu Tábor – Vlašim „zkrátili“ cestou přes Pelhřimov.) 🙂

Po lehkém osvěžení se celá kolona vydala na spanilou jízdu po místních vesničkách směrem přes Kácov na Český Stemberk, kde se jaguaristům naskytl překrásný výhled na hrad a okolí. Cesta byla naplánována tak, aby vedla nenarušenou středočeskou krajinou. U Divišova se od nás odloučili kolegové z Francie, kteří si to namířili rovnou do Prahy, dalšího cíle jejich výletu.

Čeští fandové vyrazili vzhledem k nízkým teplotám (rozuměj 35 °C) směrem Vlašim. V areálu firmy Metalkov a AngloParts se pak celá skupina osvěžila krásně vychlazenými nápoji a posilnila se něčím drobným z rodinného grilu a završili to výborným štrůdlem.

Po prohlídce areálu a opakovaném občerstvení se většina z nás odebrala směrem k našim domovům.

Chtěl bych všem opravdovým srdcařům poděkovat, že i navzdory vysokým teplotám a dovoleným vytáhli své vozy a nenechali mě na holičkách. Všem moc děkuji. Zvláště těm z odlehlejších koutů republiky.

Doufám, že tato neformální akce započala další aktivity JEC, které se budou opakovat i v budoucnu.

PS: Děkuji některým členům za zajímavé poznámky ohledně klubu a jeho činnosti. Některé záležitosti bych rád probral se všemi členy a proto součástí SAFARI meetingu v září bude i 1. velká schůze JEC.

Byl bych velice rád, kdyby se někteří z Vás zapojili do chodu klubu a pomohli nám ho rozvinout do podoby velkých klubů s dlouholetou tradicí a kvalitní členskou základnou.

Seznam Francouzských účastníků a jejich vozů:

 1. Philippe DEHAYE MK2 or XK120
 2. Marc MEYER XJS
 3. Yves KLEINKNECHT XK120
 4. Michel GIMAT + Marie-Françoise Type E
 5. Gilles THOUVENIN XK150
 6. François MISS MK2
 7. Danielle SPONY & Nichole ROPRAZ XJS
 8. Hervé GLOECKLER + 1 Type E
 9. Mary & Peter MILWARD XJS
 10. Daniel & Nadine BILLEREY Type E
 11. Jean-Pierre & Solange ECKLY XKR
 12. François & Bernadette GOUDARD XK8
 13. Nane & Michel LEFORT Type E or XJ12 Arden
 14. Jean-François & Viviane VERBAUWEN SS100 replica or MK2
 15. Daniel & Danielle GUILLEMIN Type E
 16. Dany & Marie-Claire CORNILLEAU XK 150S
 17. Evelyne & Claude MONVILLE MK2
 18. André & Evelyne GREILSHAMMER Type E

Fotoset