Právě si prohlížíte Členové JEC sbírají úspěchy na okruzích

Členové JEC sbírají úspěchy na okruzích

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuVozy Jaguar

Prožívat svůj Jaguar sen

Kdysi v roce 1984 jsem se svým tátou sledoval nádherné zelené Jaguary XJS vyhrávat vekou cenu Brna na starém brněnském okruhu a netušil jsem, že se mně XJS dostalo pod kůži tak, že se ho nedokážu zbavit. V té době jsem nevěděl nic o týmu TWR (Tom Walkishaw Racing), Tomu Walkishawovi a jiných hrdinech motorsportu. Dodnes nedokážu pochopit rozhodnutí Ing. Zdeňka Vojtěcha nezávodit za tým TWR.

TWR trvalo 3 roky od prvního závodu k mistru Evropy v cestovních vozech. Mě Trvalo 5 let, než jsem si mohl svůj sen začít prožívat.

Do Salzburku jsme dorazili v pátek a jak je naším dobrým zvykem, pozdě. V tzv. Farerlager zbyla už jen malá nika na náš stan a zázemí, zato spousta prostoru pro zážitky. I přesto, že Jaguar XJS je moje volba, ale D-Type je ikona závodní historie značky Jaguar. Pan Peter Dubský – majitel tohoto skvostu je pro mě hrdina minulého víkendu.

Sobotní ráno bylo jiskřivé a oproti deštivé předpovědi slibovalo horký den. Po Warm-up, kdy jsem zjistil, že strach je silnější než moje vůle vyhrávat, jsme nastoupili ke kvalifikaci.

Celá akce by se neuskutečnila bez mé ženy Lucie – agilního fotografa a mechaniků Romana a Pavla, díky!

David